Usain Bolt trenuje w Borussii Dortmund

Usain Bolt trenuje w Borussii Dortmund – wideo

Słynny jamajski sprinter Usain Bolt,  weźmie udział w piątkowym treningu piłkarzy Borussii Dortmund.

BVB, szykuj się na piątek – napisał sportowiec na Twitterze zamieszczając żartobliwy rysunek.

To kolejny trening Bolta z Borussią, w której na pozycji obrońcy występuje Łukasz Piszczek.

Usain Bolt trenuje w Borussii Dortmund marzec

Być piłkarzem było marzeniem Bolta w dzieciństwie, a jego ulubionym klubem jest Manchester United. – Kocham futbol i będę przyczyniał się do jeszcze większej jego popularyzacji, niezależnie od tego co mogą ludzie sobie pomyśleć – powiedział Bolt.

 

10 czerwca Jamajczyk na stadionie Old Trafford w Manchesterze poprowadzi jedenastkę Soccer Aid World XII w meczu charytatywnym. Kapitanem zespołu rywali, w którym zagrają byli piłkarze i ludzi show-biznesu, będzie angielski piosenkarz i autor tekstów Robbie Williams. Dochód przeznaczony zostanie na konto Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Usain Bolt trenuje w Borussii Dortmund w czwartek

Być piłkarzem było marzeniem Bolta w dzieciństwie, a jego ulubionym klubem jest Manchester United.

– Kocham futbol i będę przyczyniał się do jeszcze większej jego popularyzacji, niezależnie od tego, co mogą ludzie sobie pomyśleć – powiedział Bolt.

Ośmiokrotny mistrz olimpijski, doznał kontuzji uda podczas ubiegłorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, w ostatnim biegu w karierze – sztafecie 4×100 m, gdy jako ostatni z Jamajczyków przejmował pałeczkę.

Usain Bolt trenuje w Borussii Dortmund

Bolt, rekordzista globu na 100 m (9,69 s) i 200 m (19,19) w Londynie wystartował tylko w biegu na 100 m i musiał zadowolić się jedynie brązowym krążkiem.

Usain Bolt trenuje w Borussii Dortmund szatnia

Bolt, po dyskwalifikacji sztafety jamajskiej, która zdobyła złoto w Pekinie, ma osiem mistrzowskich tytułów igrzysk olimpijskich, wywalczonych w stolicy Chin (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) w biegach na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4×100 m.

Usain Bolt trenuje w Borussii Dortmund – wideo
5 (100%) 1 vote[s]