TVP będzię transmitowała Mistrzostwa świata U20 w Polsce

Telewizja Polska będzie oficjalnym nadawcą rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20 (23 maja – 15 czerwca).

O szczegółach transmisji poinformowali w poniedziałek prezesi TVP i PZPN – Jacek Kurski i Zbigniew Boniek. W konferencji prasowej udział wzięli również sekretarz związku Maciej Sawicki, selekcjoner reprezentacji Polski U-20 Jacek Magiera oraz dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, który zdradził również inne szczegóły piłkarskiej oferty naszej stacji.

Po raz pierwszy oficjalnie rozgrywane pod patronatem FIFA mistrzostwa świata zawodników do lat 20 odbędą się w Polsce. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na Antenach Telewizji Polskiej, a już 24 lutego br. Jedynka i TVP Sport o godz. 17.30 pokażą ceremonię losowania grup finałowych tej imprezy. Mistrzostwa odbywają się co dwa lata od 1977 roku. W turnieju swoje kariery zaczynali wielcy piłkarze m.in.: Diego Maradona, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Mohamed Salah, Andres Iniesta czy Harry Kane. Polska będzie piątym europejskim gospodarzem tej imprezy.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 roku w sześciu miastach: Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. W mistrzostwach zagrają 24 zespoły z całego świata, w tym reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Magierę. Znamy już wszystkich uczestników imprezy – Europa: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; Azja: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjka, Katar; CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras; Oceania: Nowa Zelandia i Tahiti; Ameryka Południowa: Argentyna, Ekwador, Urugwaj i Kolumbia; Afryka: Senegal, RPA, Nigeria i Mali.

Do Polski mogą przyjechać zawodnicy już doskonale rozpoznawalni w światowym futbolu. Są to m.in. Gianluigi Donnarumma, Matthijs de Ligt i Pietro Pellegri.

Najwięcej transmisji z meczów młodych zawodników obejrzą widzowie TVP Sport. Spotkania będą także dostępne na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

FIFA mistrzostwa świata U20 to kolejny turniej, który dołączył do bogatej oferty piłkarskiej Telewizji Polskiej. TVP posiada już prawa do najważniejszych imprez piłkarskich: meczów kwalifikacyjnych i towarzyskich reprezentacji Polski, EURO 2020, mistrzostw świata 2022, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów, Ligi Europy (finał), Ekstraklasy oraz Pucharu Włoch.

Źródło: sport.tvp.pl