Zlatan Ibrahimović odchodzi z Manchesteru United

Zlatan Ibrahimović odchodzi z Manchesteru United

Zlatan Ibrahimović nie jest już zawodnikiem Manchesteru United.

Według ESPN piłkarz podpisał już także kontrakt z Los Angeles Galaxy.

 

O tym, że Szwed miałby przenieść się do Stanów Zjednoczonych, spekulowano już od jakiegoś czasu. 36-latek w tym sezonie rozegrał w barwach Czerwonych Diabłów jedynie siedem meczów. Kilka dni temu serwis LegalnyBukmacher.com informował o kłopotach Zlatana Ibrahimovića z zakładami bukmacherskimi. Ostatni raz pojawił się na boisku 26 grudnia. Ibrahimović zaczął więc szukać innych klubów, w których mógłby występować.

Zlatan Ibrahimović odchodzi z Manchesteru United

Przeprowadzkę piłkarza miał także popierać Jose Mourinho. – Jeśli się chce przenieść do innego klubu lub kraju, to spróbujemy mu pomóc. Nie utrudniamy mu życia – powiedział jakiś czas temu Portugalczyk.

Szwedzki sportowiec wziął sobie do serca te słowa. ESPN poinformował, że Ibrahimović podpisał kontrakt z Los Angeles Galaxy. Potwierdzeniem tego, że 36-latek opuszcza Czerwone Diabły, jest wpis, jaki pojawił się na Twitterze. – Manchester United zgodził się na rozwiązanie umowy Zlatana Ibrahimovicia ze skutkiem natychmiastowym – czytamy na oficjalnym profilu klubu.

“Manchester United potwierdza, że zgłosił się na wypowiedzenie umowy Zlatana Ibrahimovicia ze skutkiem natychmiastowym.
Cały klub chciałby podziękować Zlatanowi za jego wkład do zespołu, odkąd do nas dołączył. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości” – poinformowano na oficjalnej stronie klubu.

 

Sam piłkarz zamieścił także na Instagramie zdjęcie, którym żegna się z Old Trafford.

– Wielkie rzeczy także mają swój koniec. Nadszedł czas, by po dwóch fantastycznych sezonach rozstać się z Manchesterem United. Dziękuję klubowi, fanom, drużynie, trenerowi, personelowi i wszystkim, którzy dzielili ze mną tę część mojej historii – napisał Szwed na portalu społecznościowym.

 

iamzlatanibrahimovic

Great things also come to an end and it is time to move on after two fantastic seasons with Manchester United. Thank you to the club, the fans, the team, the coach, the staff and everybody who shared with me this part of my history.

Ibrahimović jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Szwecji, dla której w 116 występach zdobył 62 bramki.

źródło: sport.onet.pl

Zlatan Ibrahimović odchodzi z Manchesteru United
5 (100%) 1 vote