Polska na mundialu odpadnie w 1/8 po meczu z Anglią?

W finale Mistrzostw Świata 2018 zagrają Niemcy z Brazylią. Tak wynika z analizy firmy Bisnode.

Według prognoz, największe szanse wśród drużyn z „polskiej grupy” na zdobycie mistrzostwa ma Kolumbia – 4,3 proc. Senegal i Japonia z prognozą poniżej zera. Polska z grupy H ma wyjść z drugiego miejsca, ustępując tylko reprezentacji Kolumbii. Miejsce trzecie w „polskiej grupie” zająć ma reprezentacja Senegalu, czwarte Japonii.

Polska ma jednak minimalne szanse na triumf w mundialu — Bisnode daje nam tylko 1,8 proc. Według przewidywań firmy,  wyjdziemy z grupy z 2 miejsca, tuż za Kolumbią. W 1/8 odpadniemy po meczu z reprezentacją Anglii, na którą w ćwierćfinale będzie czekała Brazylia

grafika: pb.pl

Do sporządzenia symulacji firma Bisnode wykorzystała uczenie maszynowe, czyli dziedzinę nauki zajmującą się uczeniem komputerów zamiast ich bezpośredniego programowania. Rozwijając dziedzinę rozpoznawania wzorców oraz teorię uczenia komputerowego w sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe wykorzystuje algorytmy, które mogą uczyć się i przewidywać na podstawie dostępnych danych.

Firma wykorzystała data mining, czyli technikę analizy koncentrującą się na wykrywaniu wzorców i trendów do zasilania modelu i stworzenia rankingu zespołów i grup.

źródło: bisnode.pl,pb.pl

Polska na mundialu odpadnie w 1/8 po meczu z Anglią?
2.5 (50%) 2 vote[s]