Marcin Wasilewski wrócił do Wisły Kraków

Marcin Wasilewski wrócił do ekstraklasy! Został zawodnikiem Wisły Kraków

Marcin Wasilewski został zawodnikiem Wisły Kraków!

„Wasyl” podpisał kontrakt do końca sezonu z możliwością jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Wasilewskiego nie trzeba chyba przedstawiać kibicom. Urodzony w Krakowie czterokrotny mistrz Belgii z Anderlechtem Bruksela i mistrz Anglii z Leicester City swoją zawodniczą karierę rozpoczynał w Hutniku, który w 2000 roku zamienił na Śląsk Wrocław. W ekipie Wojskowych „Wasyl” zadebiutował w starciu z… Wisłą Kraków 15 października 2000. W reprezentacji Polski rozegrał 60 spotkań.

Wasilewski od początku lipca pozostawał bez klubu. Jednak cały czas  trenował w Krakowie pod okiem trenera przygotowania fizycznego. Na stadionie Wisły też jest częstym gościem, nawet wtedy, gdy był jeszcze piłkarzem Leicester. Urodził się w Krakowie, ale w Wiśle nie grał nigdy, jest wychowankiem Hutnika.

Marcin Wasilewski wrócił do Wisły Kraków

W I lidze Marcin Wasilewski występował także w Wiśle Płock, Amice Wronki i Lechu Poznań, z którego w 2007 roku przeniósł się do Anderlechtu Bruksela. Defensora z Polski momentalnie pokochali fani Fiołków, którzy podziwiali waleczność i zaangażowanie „Wasyla”. Rangę legendy 37-latek zyskał po powrocie na piłkarskie boiska po złamaniu nogi w starciu ze Standardem Liège. Po roku rekonwalescencji Wasilewski wrócił do gry i został kapitanem stołecznego klubu.

60-krotny reprezentant Polski przez ponad sześć lat był graczem Anderlechtu oraz przez cztery sezony był związany z Leicester City, z którym awansował do Premier League. Były kapitan kadry narodowej jest czterokrotnym mistrzem Belgii oraz w sezonie 2015/16 świętował z drużyną “Lisów” zdobycie historycznego mistrzostwa Anglii.

W 2013 roku członek Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski, który dla Biało-Czerwonych zagrał w 60 spotkaniach przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, gdzie został zawodnikiem Leicester City. Lisy z Wasilewskim w składzie awansowały z Championship do Premier League, w której po niesamowitej kampanii zdołali utrzymać się jako beniaminek. Co działo się rok później, wszyscy pamiętają. Zespół Claudio Ranierego sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii, a przyczynił się do tego „Wasyl”. Kontrakt Marcina Wasilewskiego z Lisami wygasł w czerwcu 2017 roku i od tego czasu był on wolnym zawodnikiem.

Marcin Wasilewski WASYL wrócił do Wisły Kraków

Jak dotąd defensor rozegrał w Ekstraklasie 117 meczów, w których zdobył 14 goli. Wierzymy, że liczby te jeszcze się poprawią! W ekipie Białej Gwiazdy Wasilewski grać będzie z ulubionym numerem „27”.

Jakub Pobożniak
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

źródło: wisla.krakow.pl

 

Marcin Wasilewski wrócił do ekstraklasy! Został zawodnikiem Wisły Kraków
5 (100%) 1 vote[s]