FIFA zaprezentowała Grzywka – oficjalną maskotkę Mistrzostw Świata do lat 20 w Polsce

Grzywek oficjalną maskotką Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019

Grzywek, polski młody żubr, został zaprezentowany jako oficjalna maskotka Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Turniej zacznie się 23 maja, a zakończy 15 czerwca.

Nazwa maskotki pochodzi od polskiego słowa „grzywa” – w tym przypadku to długie, grube włosy, które zdobią m.in. szyję i głowę tego niezwykłego zwierzęcia, symbolizującego również narodową dumę z powodu organizacji pierwszego turnieju FIFA w Polsce.

 

Grzywek po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na żywo w trakcie jutrzejszego losowania grup finałowych turnieju w Gdyni.

Philippe Le Floc’h, dyrektor handlowy FIFA, powiedział: „Grzywek reprezentuje determinację, ale również radość i zabawę, czyli to wszystko co jest fundamentem Mistrzostw Świata FIFA U-20. Oficjalna maskotka będzie świetnym ambasadorem największego turnieju FIFA dla młodzieży, pomoże nam zbudować pozytywną atmosferę i ekscytację przed pierwszym gwizdkiem, który usłyszymy 23 maja”.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20, turniej, na którym pokazują się największe gwiazdy młodzieżowej piłki, odbędą się w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Lublinie i Tychach. Grzywek pojawi się we wszystkich tych miastach.

Polska 2019 będzie popularnym, łatwo dostępnym i przyjaznym dla rodzin wydarzeniem, z bardzo przystępnymi cenami, zaczynającymi się od 10 złotych.

Posiadacze kart Visa będą mieli wyłączną szansę nabycia biletów w fazie przedsprzedaży Visa, która rozpocznie się 26 lutego o 12:00 i potrwa do 5 marca, do 12:00.

Kolejna faza nabywania biletów, oparta na zasadzie, „kto pierwszy, ten lepszy”, rozpocznie się 7 marca o 12:00 i potrwa do ostatniego dnia turnieju, czyli do 15 czerwca.

Więcej informacji na temat biletów można znaleźć tutaj: pl.fifa.com/u20worldcup/organisation/ticketing/

 

Polska będzie gościć finały Mistrzostw Świata FIFA U-20 i choć to pierwsza impreza pod egidą światowej federacji w tym kraju, to Polacy mają doświadczenie w organizacji dużych wydarzeń piłkarskich. Polska wraz z Ukrainą była gospodarzem UEFA EURO 2012, a w 2017 roku na polskich boiskach odbyły się Mistrzostwa Europy UEFA do lat 21.

Łódź, Lublin, Gdynia, Bydgoszcz, Tychy i Lubin – te miasta będą gospodarzami mistrzostw świata do lat 20, które wiosną 2019 roku odbędą się w Polsce. Mecz otwarcia i finał odbędą się na stadionie Widzewa w Łodzi[7]. Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej deklarują chęć zorganizowania mistrzostw w 12 miastach[8]. 30 maja 2018 roku FIFA podjęła decyzję o odebraniu prawa organizacji Mistrzostw Lubinowi, ze względu na niewystarczającą bazę noclegową w mieście. 14 września 2018 oficjalnie poinformowano, że szóstym miastem współorganizującym imprezę będzie Bielsko-Biała

 

 

FIFA zaprezentowała Grzywka – oficjalną maskotkę Mistrzostw Świata do lat 20 w Polsce
4.1 (82.7%) 37 vote[s]