Diego Maradona został prezesem i trenerem Dynama Brześć

Diego Maradona został prezesem i trenerem Dynama Brześć

Boski Diego Maradona prezesem piłkarskiego klubu Dynama Brześć z Białorusi!

Argentyńczyk Diego Maradona zastąpi na stanowisku szkoleniowca doskonale znanego w Polsce Radoslava Latala. Zespół zajął w minionych rozgrywkach ósme miejsce.

Informację podał także jego adwokat i agent Matias Morla. Maradona nie wahał się długo z przyjęciem propozycji od litewskiego właściciela – Valdasa Ivanauskasa. W poniedziałek doszło do pierwszego spotkania, w którym uczestniczył Argentyńczyk i jego prawnik. Maradona ma być też odpowiedzialny za rozwój klubowej akademii. Legendarny piłkarz rozpocznie pracę na Białorusi tuż po zakończeniu mistrzostw świata w Rosji.

“Cieszę się, że udało nam się porozumieć z Dinamem Brześć w sprawie nominacji Diego Maradony na prezesa klubu, odpowiedzialnego za wszystkie sprawy związane z futbolem i tą instytucją. To nowe wyzwanie, któremu Diego stawi czoła tak samo, jak wszystkiemu innemu w życiu” – napisał na Twitterze.

Diego Maradona został prezesem i trenerem Dynama Brześć

W kwietniu Argentyńczyk rozstał się z występującym na zapleczu ekstraklasy Zjednoczonych Emiratów Arabskich klubem Al-Fujairah, z którym nie zdołał wywalczyć awansu do elity.

Źródło: TVPsport.pl, PolsatSport.pl

Rate this post