Zakłady sportowe: Superbet oficjalnie legalnym bukmacherem z licencją Ministra Finansów

Zakłady sportowe: Superbet oficjalnie legalnym bukmacherem z licencją Ministra Finansów

Nowy legalny bukmacher w Polsce. Superbet dołączył do listy ministra finansów

Superbet dołączył do siedmiu innych firm hazardowych, które mogą legalnie działać w Polsce. Dużo dłuższa jest lista nielegalnych podmiotów. Resort finansów zablokował już blisko tysiąc stron internetowych.

Żeby być legalnym bukmacherem w Polsce, trzeba mieć na to zgodę ministra finansów. Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem gry jest objęte monopolem państwa. Ten w większości przypadków realizuje oczywiście Totalizator Sportowy.

Wczoraj 7 – dziś już 8 legalnych bukmacherów

Do czwartku lista legalnych bukmacherów obejmowała siedem firm: E-toto, Fortuna, Milenium, STS, Traf – Zakłady Wzajemne, Totolotek oraz LV Bet. Od 19 października do tego grona dołączył rumuński Superbet. Swoją polską siedzibę firma ma zarejestrowaną w Katowicach.

SUPERBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE SP. Z O.O

40-496 Katowice
Ulica: 73 Pułku Piechoty 7A
REGON: 366704393
NIP: 9542775133
KRS: 0000666114
Warlewski Adam Członek Zarządu
Pechna Lukáš Członek Zarządu
Dobeš Aleš Prezes Zarządu
Laš Antonin Wiceprezes Zarządu Do Spraw Operacyjnych
Bajgar Vojtech Wiceprezs Zarządu Do Spraw Ekonomiczno-Finansowych

Plany działalności SUPERBET w Polsce

– Jesteśmy zaszczyceni, że jako firma Superbet możemy rozpocząć swoją działalność w Polsce – powiedział Aleš Dobeš, prezes zarządu Superbet. – Jest to rynek niezwykle wymagający, ale wierzymy, że jako marka premium wśród zakładów bukmacherskich trafimy w gusta Polaków i zdobędziemy ich zaufanie – dodał.

Stwierdził też, że spółka ma bardzo ambitne plany podboju naszego kraju. A pierwsze punkty sprzedaży kuponów pojawią się na dniach.

– Kolejnym priorytetem będzie uzyskanie licencji na urządzanie zakładów wzajemnych przez internet – stwierdził.

Dobeš doskonale zna polskie realia. Wcześniej przez wiele lat zarządzał bowiem innym bukmacherem – firmą Fortuna.

Długa lista zablokowanych stron hazardowych

W związku z tym, że prawo pozwala działać tylko kilku firmom, resztę trzeba było zablokować. A że większość z nich prowadzi działalność w sieci, po raz pierwszy w historii kawałek internetu w Polsce został zablokowany.

Od 1 lipca dostawcy internetu musieli zablokować 482 strony. Dziś „czarna lista” liczy już 983 pozycji. Sprawa jest trudna, bo nielegalni bukmacherzy kombinują, jak mogą i często zmieniają tylko jedna literę lub cyfrę w adresie strony. Tak robi na przykład gigant rynku pokerowego – PokerStars.

Jak obejść blokadę?

Na internetowych forach nie brakuje też porad, jak zakaz obchodzić. Padają sugestie, że jeśli internauta użyje VPN lub innych narzędzi do zamaskowania adresu IP, będzie mógł skorzystać z nielegalnych w Polsce serwisów zarejestrowanych za granicą.

źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bukmacher-superbet-minister-finansow-hazard,152,0,2379416.html

4.8 (96.36%) 11 votes